Loc: 49°2'5.154"N, 16°31'23.456"E

Dnes má svátek Drahoslava, zítra Libuše / Amálie

Diskuse

Pro zaslání příspěvku je nutné vyplnit všechny údaje. Příspěvek bude zobrazen po editaci administrátorem.

Nový příspěvek
19.08.2019Jiří Marek
ReagovatPoděkování hasičům
Tímto chci velmi poděkovat všem hasičským sborům ze širokého okolí včetně medlovských (kteří byli na místě první a posléze drželi hlídku do rána) za včerejší, respektivě dnešní rychlý profesionální zásah v Medlově. Hrálo se o čas, škody mohly být nesporně většího charakteru.
Vážím si vaší práce, Díky!!!
Jiří Marek
23.04.2019Jiří Marek
ReagovatVelikonoční neděle v Medlově-poděkování
Organizátorům Velikonoční neděle patří velké poděkování, povedlo se vám to, atmosféra byla úžasná!
25.02.2019Jiří Marek
ReagovatMasopust - poděkování
Chci poděkovat vám všem, kteří jste se podíleli na letošním Masopustu - vám, co jste jej chystali, všem maskám v průvodu (bylo nás 35), vám všem, kteří jste nás opět krásně ve svých hospodářstvích přivítali, našim sponzorům a v neposlední řadě všem, kteří jste přišli na zábavu - udělali jste bezva atmosféru!
jo a taky vedení městyse, že nám povolili po obci dělat rambajs :-)
07.11.2018Marie Bartošková
ReagovatNová zajímavost v naší vesnici
Tak jsem obeslala rodinu, známé a kamarády několika fotkami z nového zajímavého místa naší vesnice, vybudovaného a věnovaného vzniku republiky a památce prezidenta T.G.Masaryka. Ohlas byl veliký a máme další obdivovatele vyjímečného způsobu vyjádření úcty k tomuto výročí. Těšme se z toho, že máme mezi sebou lidi, kteří mají nápady, také ty, kteří mají snahu, pochopení a obětují čas pro ostatní.
30.10.2018Jana Obrtlíková
ReagovatRe: Re: Odpady
Děkuji za odpověď. Každopádně tím že se sem stěhují noví a noví lidé předpokládám že se to bude opakovat stále. Proto se to možná pokaždé zlepší jen na čas protože pak zase přijde někdo jiný. Jinak pak už nezbývá než číhat za popelnicí a viníky upozornit hned. Ale tolik času zase nemám :) Někdo to možná neřeší ale spousta lidí si to spíše neuvědomuje, proto si myslím že to není ztráta času jednou za čas tu informaci vyvěsit na více místech protože na web chodí málokdo. Děkuji za váš čas. Hezký den.
29.10.2018Roman Zabil
ReagovatRe: Odpady
Dobrý den, k Vašemu dotazu ohledně tříděného odpadu Vám mohu sdělit toto:
letáky a informace jak třídit, sešlápnout a uložit odpad jsme dali ve známost již mnohokrát. Tyto informace jsou samozřejmě nalepeny formou samolepky na každém kontejneru. Někdy bylo vidět zlepšení, ale po čase jsme tam, kde jsme byli. Obáváme se, že některým lidem je naprosto jedno jestli bude platit víc, nebo jestli jeho soused bude mít odpad kam uložit !! Vyvěsit cedule na viditelné místo je to nejmenší co můžeme udělat, ale nejsme si jisti, zda se dočkáme zlepšení. Je to na každém z nás jak se staví k čistotě svého okolí.
S pozdravem Roman Zabil
28.10.2018Jana Obrtlíková
ReagovatOdpady
Dobrý den. Bylo by prosím možné vytisknout informace o třídění odpadu přímo ke kontejnerům? Zde si to většina lidí nepřečete. Jedná se mi o informaci na stránkách Městys o správném třídění odpadu a řádného sešlápnutí Pet lahví, ale také hlavně krabic. Pokaždé když jdu se synem odnést odpad, tak buď něco třídím nebo sešlapuji, abych tam vůbec něco dala. Takže věřím že se mnozí baví pohledem na blondýnu která leze do popelnice jako houmlesák, ale nemůžu se na to dívat a nechat to jen tak. Běžně jsou vyhozeny krabice i pet lahve v původním stavu. Také lidé vyhlazují papíry do papíru, ale nechají je v igelitové tašce, například. Atd. Je chvályhodné že se snažíme třídit, ale aby to mělo smysl je potřeba dodržet alespoň základní pravidla, která jsou většinou i uvedena přímo na kontejneru, bohužel by to asi chtělo něco co více upoutá pozornost a lidi si to opravdu přečtou. Sami doma třídíme každý pidi papírek, poctivě mačkáme každou láhev, a nechceme platit nejvyšší poplatky v republice za svoz jen proto že ostatní lidé jsou tak lhostejní. Děkuji.
07.10.2018Marie Bartošková
ReagovatVolby
Výsledek letošních voleb do našeho zastupitelstva chápu jako veřejné poděkování a ocenění nás občanů těm, kteří pro naši obec v dobíhajícím volebním období pracovali a rozhodli se pracovat i nadále. Zároveň jako podporu několika novým obětavcům, kteří jsou ochotni začít pracovat. Patří se poděkovat i zastupitelům, kteří už do dalšího volebního období nekandidovali. Držím palce ať mají všichni dost sil, zkušenosti už mají a dotáhne se do úspěšného konce propojené veledílo kanalizace, elektrifikace a silnice s chodníky... atd. atd. A naše dědina ať se dál mění k lepšímu a dobře se tu žije.
18.06.2018Jiří Marek
ReagovatRe: Díky
Paní Bartošková děkuji za Vaše slova, vážím si jich.
18.06.2018Marie Bartošková
ReagovatDíky
- po přečtení poděkování na stránkách naší obce chci poděkovat zastupitelstvu v čele se starostou a místostarostou. Jste dobří, nejen za to, že se dokážete domluvit a daří se ve vámi nastavené tradici pokračovat ale taky, že se daří úroveň zvyšovat. Viděla jsem uhoněné a ustarané pořadatele několika akcí ale hlavně spokojené dospěláky a děti, které si to užívaly se vším všudy. Kdo chtěl a mohl, tak se zapojil, kdo ne, tak si ten den užil. Do dalšího ročníku vám pořadatelům přeji v týmu hodně takových obětavých lidí alespoň jako letos, dobré nápady, fajn počasí a lidi, kteří se chtějí bavit a umí ocenit práci druhých.
05.04.2018Lucie Janoušková + Jana Sedláková
ReagovatVelikonoční neděle v Medlově-poděkování
Srdečně děkujeme všem, kteří se podíleli na přípravě, organizaci a průběhu Velikonoční neděle v Medlově, zejména šikovným řemeslníkům, kreativním dámám z dílniček pro děti i dospělé, skvělým mladým hudebníkům, úžasným místním i přespolním pekařkám, neúnavné obsluze kuchyňské, kávové i nápojové sekce. Největší poděkování pak patří všem návštěvníkům – právě Vy jste vytvořili vynikající atmosféru, která organizátory nabíjí energií a chutí do další práce. Svou účastí významně přispíváte ke konání podobných setkání i v budoucnu. V neposlední řadě děkujeme Městysi Medlov za záštitu, podporu a poskytnutí prostor.
30.08.2017Roman Zabil
ReagovatRe: Dětské hřiště
Dobrý den,
dětské hřiště uklízíme pravidelně a ne jinak tomu bude i dnes. Víte, je to jen o lidech, děti asi těžko rozbíjejí sklenice od piva, nebo odhazují nedopalky cigaret na zem!! Pro některé je to k zamyšlení. Děkuji, vše se dá do pořádku. Roman Zabil
29.08.2017Eva Šanovcová
ReagovatDětské hřiště
Dobrý večer!
Bylo by vhodné zajistit pravidelný úklid dětského hřiště tak,aby byla zajištěna bezpečnost dětí, které jej navštěvují.
Zvláště pak po hodech a jiných kulturních událostech.
Dnes jsem měla strach nechat tam děti běhat...Všude rozbité sklo a o poškozených pomůckách nemluvím ....
Děkuji za pochopení! E.Šanovcová
21.08.2017Roman Zabil
ReagovatRe: Zastávka Medlov
Dobrý den, na Váš dotaz, kdy se zrealizuje " autobusová zastávka u Senior-parku" Vám sděluji, že je ve fázi vypsaného výběrového řízení a čeká se na nabídky firem. Celá stavba musí být zrealizována, profinancována a zkolaudována do konce tohoto roku. Ze strany obce bylo vše připraveno v lednu, na konci června nám SFDI oznámil přidělení dotace ( šest měsíců !). Rychleji to bohužel nejde :-(
Roman Zabil
21.08.2017Medlovský občan
ReagovatZastávka Medlov
Dobrý den,chci se zeptat, druhá bus.zastávka- jak to s ní vypadá? při stavbě seniorparku, se povídalo Medlovem, že u seniorparku bude bus.zastávka (Židlochovice-Pohořelice), jak to s tím vypadá? dočkáme se někdy? Děti nám dorůstají, Medlovskou školou profrčeli a nyní jezdí do okolních škol do vyšších ročníků, nebylo by na škodu kdyby pro vrchní děti se zastávka "postavila" aby nemuseli dolů na zastávku, hlavně tedy když je tam tak nepřehledná silnice, chodníky a padající zeď! Nevím jak ostatní rodiče,ale já mám teda docela strach, zeď u domu č.p.1 spadne každým dnem, přechod dole také nemáme ani jeden..atd atd. Nevím teda, ale riskovat zdraví svého dítěte skrz nepřehlednost se mi nechce. Děkuji za snad KLADNÉ komentáře. Pěkný den
02.05.2017Marta Nováková
ReagovatVelikonoce v Medlově
Návštěva Velikonočního odpoledne v Kulturním domě byla pro mne, v dnešním tak hodně neosobním prostředí, úžasným zážitkem. Neznám jména těch, kteří vše připravili a realizovali. Vytvořili však krásnou sváteční atmosféru a člověk si zde připadal jako na návštěvě u dobrých přátel a známých. Chtěla bych touto cestou za jejich práci pro veřejnost velmi poděkovat. Není to v dnešní době tak běžné. Jsem hrdá na takto aktivní spoluobčany. Jsem ráda, že žiji v Medlově.
18.04.2017Martina Halászová
ReagovatVolně pobíhající pes - šedá doga
Zdravím všechny. Prosím majitele šedého velkého psa (zřejmě dogy), jenž se cca před hodinou pohyboval v lokalitě Stará Váha vzadu na poli, aby si jej hlídal. Na procházce mne s mým psem doběhl a psa mi povalchoval. Píšu to sem, protože majitele jsem neviděla. Při tom útoku jsem také poměrně silně křičela na svého psa a také na toho psa neznámého. Majitel mne tedy musel minimálně slyšet. Bylo mu tedy zřejmě jedno, kde se pes pohybuje a koho může ohrozit. Zřejmě nejde o agresivního psa, jelikož neublížil, ale mého psa (dosahující třetiny dogy) a hlavně mě hodně vyděsil. Když se na vás řítí 40ti kilový pes není to nic příjemného. Nedokáži si představit mít sebou dítě, které by mu stálo v cestě a navíc jsem ani netušila, zda je třeba schopen napadnout i mne, když jsem se ho snažila odehnat. Prosím dohlížejte na své psy, nechci tu chodit s pepřovým sprejem, abych ochránila svého psa, potažmo i sebe. Děkuji Halászová
21.02.2017Luděk Pokorný
ReagovatKanalizace
Dobrý den,
rád bych k tomu poznamenal, že by bylo ještě dobré upozornit majitelé osobních aut, ať neparkují na chodníku. Při obcházení těchto aut jsou lidé nuceni procházet marastem.
Stání na chodníku je to i dopravní přestupek.
Luděk Pokorný
24.01.2017Jiří Marek
ReagovatRe: ... a teď něco pozitivního
Děkuji za Vaše slova paní Majko, ztotožňuji se s Vámi. Poděkování přirozeně patří i ze strany zastupitelstva - máme tu hodně šikovných a aktivních lidí a myslím, že máme být na co pyšní.
JM
23.01.2017Majka B.
Reagovat... a teď něco pozitivního
Když jsem si přečetla zápisy v letošním kalendáři akcí na našich stránkách, tak mi došlo, že by nebylo od věci poděkovat všem, kteří se jakýmkoliv způsobem podíleli na všech akcích v loňském roce. Takže díky za všechny dílničky, výstavy, koncerty, sportovní a společenské akce, dětská vystoupení, hody a pohodové akce, závody, krásný Vánoční strom, různé besídky. Zkrátka za iniciativu a různorodost při vymýšlení a organizování akcí nových, za jejich čas, který uskutečňování věnovali i za pochopení od zastupitelstva obce. Je fajn, že to u nás žije.
09.01.2017Chmatak
ReagovatRe: Hnus,podvody
Nechápu jak někdo zde může psát o tom, že paní hospodská nedala třikrát účtenku (já ji dostanu pokaždé), když ani neumíte napsat stížnost. Tím myslím chybějící diakritiku. A to že se tam netopí tak už taky pravda není. Že je tam občas zahuleno tak s tím souhlasím, ale pokud se to řekne obsluze tak zesílí rekuperaci. S pozdravem Chmaták.
08.01.2017Mirek Nečas
Reagovathospoda
Vzpomínám jaká to tady bývala paluša,když bouchly kamna,přes kouř,který pálil do očí nebylo vidět na pozvracené záchody a přes netěsnící okna táhlo na záda.
V provizorní klubovně neustále otevřené dveře,i když venku mrzlo,ale jinak hrozilo udušení cigaretovým kouřem.
Tak si přestaňte uboze stěžovat a v dnešní době zavírání venkovských hospod
si važme,že ji máme.
06.01.2017Petr Holpinec
ReagovatHnus,podvody
Dobry vecer,jak je mozne ze v Medlovske hospode nedavaji uctenky????uz treti den jsem nedostal uctenku,smrad z kouru se asi nevetra,do hospody by jsme meli nosit kozichy protoze pani provozni setri,hlavne ze drazuje....nechapu jeji mysleni....mela by to pustit a nrchat to lidem kteri o hospodu maji zajem a ne jak ona porad doma zalezla
29.10.2016Jiří Marek
Reagovatkoncert J. Schmitzera
Chci touto formou poděkovat všem, kteří svou účastí podpořili realizaci jedinečného koncertu Jiřího Schmitzera.
Jen mi nedá se zamyslet nad tím, zda má smysl v těchto kulturních aktivitách v Medlově pokračovat???
Jiří Marek
02.10.2016Jana Sedláková
Reagovathospoda
Vážení anonymové, kteří se pod stížnost (možná) jednou podepíšete,
proč své podněty a námitky nesměrujete přímo na toho, kdo s nimi může něco udělat, tedy na provozovatele restauračního zařízení?
Na diskusním fóru obce, navíc anonymně, asi nevyřešíte.
Pěknou neděli všem anonymům.
28.09.2016mmccdde
ReagovatHospoda
Vážení lidé kteří chodíte do Medlovské restaurace, byl jsem tam po měsíci a pořád stejný nepořádek. Pavučiny kam se podíváte židle vzhůru nohama jako by se mělo zavírat a to není vše. Jeden pán vlastní ovladač od satelitu jako by to byl majitel, ale zjištění je takové že to je obyčejný štamgast který rozhoduje na co se bude dívat (chtěli jsme zprávy a že ho to nezajímá a díval se na druhou hokejovou ligu). Paní hospodská je to normální? Je to za vícero lidí kteří by tam chodily ale díky tomuto přístupu nechodí. S pozdravem anonymové kteří se pod trdle stížnost asi časem podepíší.
13.04.2016Jiří Marek
ReagovatRe: anketa Medlov sobě
Děkujeme za podnět, probereme to spolu s hasiči.
Anebo s Klubem tvoření?? :-)
07.04.2016Lachmanová P.
Reagovatanketa Medlov sobě
Navrhuji více her pro děti, minulý rok byl velký zájem o lov rybek na magnetky.
29.03.2016Jana Sedláková
ReagovatVelikonoce
Velké díky všem, kdo se ve svém volném čase v neděli věnovali Velikonočnímu jarmarku, ve výčepu i okénku, těm, kdo chystali občerstvení, panu Pastvovi, že učí malé i velké plést pořádné tatary, i holkám, které se trpělivě a neúnavně věnovaly tvoření s dětmi.
30.11.2015Lachmanová P.
ReagovatFotografie z vánočních dílen
Dobrý den, fotografie z vánočních dílen jsou k nahlédnutí na těchto odkazech:
http://klubtvoreni.rajce.idnes.cz/Vanocni_dilny_a_andilci_pro_Patricku_2015
a nebo
https://drive.google.com/folderview?id=0B74XEIRJhDGMQVM4NDE0NnpNZVU&usp=sharing
Všem návštěvníkům děkujeme!
01.11.2015Pavla L.
ReagovatDivadelní představení
Ořechovští ochotníci byli skvělí, bavili jsme se od začátku do konce :-) Děkujeme!
21.10.2015Jiří Marek
ReagovatBabské hody
Musím poděkovat našim "babám" za další výborný ročník Babských hodů, povedly se včetně počasí! Děkujeme
16.09.2015Majka B.
ReagovatVandal nebo zloděj!15.09.2015 Pravděpodobně zloděj se pokusil zapěnovat alarm na obecním úřadě. Děkujeme!!
-----------
V každém případě grázl!
04.09.2015Jana Sedláková
ReagovatRe: zápach
dobrý den, jak jsem již psala dříve, bydlíme na straně obce blíže ke kafilerii (u silnice směr Smolín) a zápach z kafilerie cítíme max. 1 za měsíc při prudší změně tlaku.
02.09.2015Jiří Marek
ReagovatRe: zápach
Dobrý den - jak jsem již uváděl dříve, já jej v dolní části Medlova vnímám jen výjimečně (v souvislosti se změnou počasí). Bylo by však fajn, aby se vyjádřilo více občanů.
26.08.2015Michal Š.
Reagovatzápach
Dobrý den. Vím, že tu již tento dotaz byl, ale pro jistotu bych se chtěl zeptat ještě jednou na zápach z kafilerie. Opravdu je cítit jednou za čas nebo se jedná o setrvalý stav? Setkal jsem se s rozporuplnými odpovědi a rád bych se do obce přestěhoval. Děkuji mnohokrát za reakci.
15.06.2015Pavla L.
ReagovatMedlov sobě II. - fotky
Fotografie z indiánských dílen jsou na stránkách Medlovského klubu tvoření, složka Nová fotogalerie nebo na odkaze http://klubtvoreni.rajce.idnes.cz/Medlov_sobe_II./
Děkujeme všem indiánům za účast :-)
14.06.2015Jiří Marek
ReagovatMedlov sobě
Vedení městyse tímto děkuje všem účastníkům a návštěvníkům sobotní akce za jejich přízeň. Velké poděkování patří všem, kteří pomohli s organizací a realizací sobotního dne včetně příprav a následného ukončení. Vážíme si všech, kteří chtějí pro Medlov něco udělat.
10.06.2015H. Zavadilová
ReagovatRe: Re: Fotogalerie Medlova
Dobrý den,
já jsem především tak trochu nepochopila, čí památku vlastně jeli medlovští farníci do Maria Taferl uctít, protože se to dá vyložit různými způsoby. Myslím, že název složky ve fotogalerii je poněkud nešťastně zvolený (vzhledem k umístění poutního místa), 2.sv.válka je stále ještě hodně citlivé téma.
08.06.2015Jiří Marek
ReagovatRe: Fotogalerie Medlova
Dobrý den,
fotogalerii jsme na stránky umístili na přání medlovských farníků, myslím že informace o pouti spolu s fotografiemi může do fotogalerie patřit, ale souhlasím s tím, že je to věc názoru. Děkujeme za názor JM
05.06.2015Pavla Lachmanová
ReagovatFotogalerie Medlova
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jak souvisí s naší obcí fotografie z Rakouského poutního místa. Podle mě do fotogalerie městyse Medlov nepatří. Ale je to věc názoru, jen doufám, že ne většiny...
04.05.2015roman konecny
ReagovatRe: poskytovatel internetu
Dobry den.Mame Ab-net,ze zacatku docela problemy a rychlosti internetu,psano na podporu pak v pohode.Tyto problemy trvaly tak 3 mesice,pak dojel typek,dal vetsi talirovou antenu a valime bez problemu.Kdyz jsem chtel rozvest wifi-tak vecer jsem napsal pozadavek,druhej den hovor a pak do konce tydne wifi valila.Takze muzu doporucit
15.04.2015Liba
ReagovatRe: Děkujeme
Pan učitel Trecha byl Medlovák srdcem i duší. Jeho působení jak pedagogické, tak sportovní i občanské, zanechalo stopy v dalších generacích. Vzpomínka na něj zůstává. Děkujeme, ročník 1955.
07.04.2015Pavla Lachmanová
Reagovatfoto-obrazy
Přijměte pochvalu za výzdobu v chodbě knihovny a teď i v kulturním domě.
Fotografie jsou krásné a ten nápad udělat z nich obrazy v budovách obce skvělý.
04.04.2015M.,E.,I. a J. roz. Trechovi
ReagovatDěkujeme
děckám z ročníku 1955 za krásnou kytici - vzpomínku na našeho taťku, kterou jste položili na jeho hrob. Moc nás to potěšilo. M.,E.,I. a J.
22.01.2015Michal Vorsa
ReagovatRe: poskytovatel internetu
Za mou osobu AB-NET nedoporučuji, měl jsem ho 6 let a samé problémy a to nemluvím o tom když končíte jak se chovají. Mán NOVOU MORAVU půl roku a bez problému a to za rozumné peníze.
09.01.2015Veronika Doležalová
ReagovatRe: poskytovatel internetu
Mockrát všem děkuji za rady! :-)
19.12.2014Jana Sedláková
Reagovatposkytovatel internetu
Po několikaleté zkušenosti mohu také doporučit oxid.cz, máme cca 3 roky a bez jediného zádrhelu.
18.12.2014Roman Staněk
ReagovatRe: poskytovatel internetu
Pokud můžu doporučit poskytovatele internetu, tak již zmiňovaný AB-Net máme už cca 6 let a nemůžu si na nic stěžovat.
18.12.2014Jiří Marek
ReagovatRe: poskytovatel internetu
Dobrý den - poskytovatelů je tu více, záleží do které části se stěhujete (kvůli pokrytí signálem). Zřejmě nejčastějším poskytovatelem internetu je: http://www.ab-net.cz/ (zkušenosti jsou u různých uživatelů rozdílné, občas se download citelně zpomaluje).
17.12.2014Verča Doležalová
Reagovatposkytovatel internetu
Dobrý den, budeme se v nejbližších dnech stěhovat do Medlova - mám prosbu na místní, co už tu bydlí - podělíte se někdo o zkušenosti ohledně poskytovatele internetu, či můžete někoho doporučit? Děkuji moc za pomoc a ochotu.
22.11.2014Klub tvoření v Medlově
ReagovatVánoční věncování
Všem maminkám, dětem a vlastně i ostatním, aby viděli jak nám bylo ve čtvrtek ve škole na Vánočním věncování fajn.Věnce voněly, cukroví a čaj taky. Nálada veselá, všichni tvořílci v pohodě a výrobky super.
http://klubtvoreni.rajce.idnes.cz/Adventni_vence/
22.10.2014Majka Bartošková
ReagovatBabské hody
Chtěla bych poděkovat "ženským" za to, že pokračují v tradici babských hodů. Bylo to velice příjemné zpestření sobotního dne, určitě nejen pro naši rodinu, bylo Vás vidět ale i slyšet a přesně tak to má být. :-))
12.10.2014Klub tvoření v Medlově
ReagovatPodzimní dílničky
Pro maminky a babičky - tady je odkaz na fotky z podzimních dílniček, které jsme měli v sobotu 11.10.2014 http://klubtvoreni.rajce.idnes.cz/Podzimni_dilnicky
08.10.2014Jana Sedláková
ReagovatRe: Zdravím
Dobrý den,

my bydlíme nad silnicí vedoucí přímo ke kafilerii, téměř na konci obce směrem ke Smolínu a zápach z kafilerie je cítit cca 1x za měsíc, pokud se chystá větší změna počasí/tlaku, v létě pak občas, projede-li kolem domu nákladní auto směřující do kafilerie, které se neobtěžuje se zakrytím korby.
08.10.2014Jiří Marek
ReagovatRe: Vítání občánků
..a my děkujeme za občánky!! :-)
08.10.2014Jiří Marek
ReagovatRe: Zdravím
Dobrý den -
podobnou otázku jsem řešil před lety, když jsme se do Medlova stěhovali. Skutečnost je taková, že dnes kafilerii prakticky nevnímám, snad jen výjimečně. Pravda je, že bydlíme v dolní "staré" zástavbě a obyvatelé v jiných lokalitách to mohou vnímat jinak. Snad se vyjádří také.
07.10.2014Kateřina Krejčí
ReagovatZdravím
Všechny zdravím, chtěla bych Vás poprosit, jestli mi můžete napsat nějaké své názory ohledně toho, jak vnímáte kafilerii. Měli bychom zájem koupit pozemek a postavit domek, ale nedovedeme si představit, jaké to je, mít vedle ve vesnici kafilerii. Mockrát díky za všechny názory!
27.07.2014Jana Sedláková
ReagovatVítání občánků
Moc děkujeme za dnešní milé přivítání malých Medláků:-)
17.06.2014Jiří Marek
ReagovatMedlov sobě
Nevím, kdo má zásluhu, ale vyšel o Medlovském dni článek. To je bezva, děkujeme. Článek najdete zde: http://www.mestysmedlov.cz/files/kultura/den_Medlova.jpg
Další odkaz na fotogalerii najdete zde: http://dedekzzr.rajce.idnes.cz/SOPKA-MEDLOV_SOBE_2014#
16.06.2014Klub tvoření v Medlově
ReagovatFotogalerie
Pro zájemce - e-mailová adresa fotek ze sobotního dne.
http://klubtvoreni.rajce.idnes.cz/Medlov_sobe_-_cerven_2014/

Pěkný den.
16.06.2014Majka Bartošková
ReagovatNové sportovní zázemí a Den Medlova
Naprosto jednoduché shrnutí sobotního programu v novém, troufám si říct sportovně-kulturním areálu Medlova. Bezvadná nálada, spokojení návštěvníci, sportovní napětí, legrace, dobré jídlo a pití. Pro všechny co pochopili slova "Jaký si to uděláš , tak takový to máš" - a jakýmkoliv způsobem se podíleli na vybudování tohoto důležitého zázemí obce a na příjemném průběhu sobotního dne - jedno veliké - díky. Bylo fajn vidět v dobré náladě pohromady velkou část obyvatel obce.
16.06.2014Jiří Marek
ReagovatMedlov sobě
Je čas poděkovat vám všem, kteří jste se dlouhodobě podíleli na obnově areálu „hřiště u jezera“ a následně na přípravách a realizaci akce Medlov sobě. Poděkování za účast a podporu patří také všem spolkům a skupině Sopka. Těší nás, že po celý den se na akci objevilo tolik lidí, jsme zvědaví na vaše názory a připomínky. Jiří Marek
22.05.2014Roman Zabil
ReagovatRe: vítání občánků
Dobrý den,
vítání občánků je plánované za začátek června.Vše se s předstihem dozvíte.
Hezký den
21.05.2014Hana Konečná
Reagovatvítání občánků
Dobrý den,
kdy bude další vítání občánků?

Předem děkuji za odpověď.
29.04.2014Majka Bartošková
ReagovatHlášení závad a poruch
- dobrý nápad.
17.03.2014Michal Vorsa
ReagovatReakce na anonym
Vážený anonymusu,
nechápu jak můžete psát nesmyslný dopis za všechny Medláky a tím vyjadřovat vlastní názor za všechny i za ty kteří s tím co jste napsal/a nesouhlasí. Hodně lidí z toho co jste napsal/a má srandu.
Nevím za kolik by jste si představoval/a aby se poctivé výrobky prodávaly, když v řeznictví stojí tlačenka 120kč-170kč, jitrnice kolem 130kč. Všichni co jsme kolem zabíjačky lítali dva dny jsme si výrobky také koupili za plnou cenu jako ostatní. Věci které jsme dostali od občanů jsme z velké části snědli, salámy jsme nakrájeli a rozdali jako hostie. Peníze které vybereme se dávají na různé akce (co si jen tak vzpomínám: altánek pro důchodce, pro děti asi 2x bongo atd.) a nějaké peníze máme v kase pro případ že by nám další ročník nevyšel.
Nevím kde jste byl/a na tom že si věci rozebíráme ve velkém dom nebo si je dokonce někdo vozí autem. Kořalky jsou uschované na akci která se bude pravděpodobně konat 21.6.2014 na hřišti u jezera kde se budou rozlívat zadarmo.
Doporučuji vám i ostatním Medlákům kteří s anonymem souhlasí ať si dají na dveře cedulku že si nás nepřejete.
Hodně se mi líbí reakce ostatních občanů co zde již reagovali na váš anonym.


Michal Vorsa (Chmaták)
13.03.2014Roman Zabil
ReagovatAnonym
Vážení občané, Medlováci,
vážně nevím co k tomu napsat, dostatečný komentář napsali kolegové přede mnou.
Rozhodl jsem se, že anonym zveřejním.
Je mi z toho smutno

http://www.mestysmedlov.cz/files/dopis.pdf
12.03.2014Martina Němcová
ReagovatRodinný dům
Dobrý den vážení občané,
ráda bychom koupila dům ve vaší obci.

děkuji za nabídky

Martina Němcová
12.03.2014Mgr.Dana Ursacherova
ReagovatMASOPUST
Přátelé,
letošní Masopust se Vám velice vydařil. Muzika super, tetičky v kuchyni a holky s Radimem ve výčepu milí, příjemní a ochotní. Atmosféra výtečná. Dlouho jsme se tak s Michalem nepobavili.No a masky ty neměly chybu!!!!
Proto doufám, že Vás tohle očerňování nesrazilo k zemi a v Masopustu budete nadále pokračovat.Mgr.Dana Ursacherová
12.03.2014František Rubeš
ReagovatRe: RE: anonym
Jirko věřím ti, že snůšku takových to lží nelze nechat bez povšimnutí.
Za sebe jako občana Městyse Medlov vám všem, kteří pro kulturu v Medlově děláte chci poděkovat a jsem vděčný za to, že se v oblasti kultury v Medlově něco děje.
Masopustní průvod a masopustní zábava byly skvělé a myslím, že všichni kteří se zúčastnili se dobře bavili.

Ještě jednou dík František Rubeš
11.03.2014Jiří Marek
ReagovatRE: anonym
Miluju anonymy. Opakovaně mě překvapují. Svou zlobou, nenávistí a lhaním. Upřímný člověk by se za toto podepsal, neupřímný raději jedná tímto způsobem. Nechal bych to bez reakce, ale nedá mi to. Už pro všechny ty lidi, co masopustem žijí, každý rok se na něj dlouze připravují a dělají pro něj maximum. A kterých si já vážím. Ti si takovéto, troufám si říct sprosté, lži nezaslouží.
Pomlouvat umí každý, něco dobrého udělat už dotyčný zřejmě nedokáže…
Tedy k jednotlivým bodům:
Masopust neděláme jen pro sebe, děláme to pro všechny, kdo o to stojí, pro obnovu tradice. A to, co z masopustu vytěžíme, věnujeme dál (vzpomenu dětem školní výlety do Bonga, altán našim seniorům, brněnské divadlo, nákup stanu pro kulturní akce atd..).
Zmiňované ceny produktů vycházely z loňského roku, kdy poctivé výrobky byly ve finále ztrátové, tzn. že se nevrátila ani investice do nákupu ingrediencí. Jestliže je někdo schopen koupit kilo průmyslové tlačenky v obchodě levněji, pak nechť nakupuje tam. To vůbec nebudu srovnávat. O práci, kterou tomu několik lidí po několik dnů věnuje nemluvě – děláme to rádi a zadarmo.
Pití a jídlo, které jsme od vás (medlováků) v průběhu průvodu maškar dostali, jsme spotřebovali částečně během průvodu, několik lahví pak šlo do tomboly. Po zkušenostech z minulých let, kdy výslužkové talíře byly rozdány na stolech a ve velké většině tam zůstaly, jsme od tohoto ustoupili.
Že jsme autem vozili něco z toho domů je opět lež. Pokud si něco někdo bral, pak šlo o produkty, které z prodeje zbyly a které si každý odkoupil. Podotýkám každý!
O co jsme se údajně dělili ve velkém, to nemám tušení. A jestli tohle všechno někdo označuje za kradení atd. a nemá jiné reakce, než tato vylhaná negativa, ať už je to kdokoliv je pro mě jen ubohým hlupákem.

Jiří Marek
11.03.2014Radim Kurka
ReagovatMasopust
Medlováci,

Slyšel jsem za posledních pár dní od několika spoluobčanů Medlova hlasy, které říkají, že Medlovský Masopust je v podstatě okrádání nás všech a doslova se nabalují penězi a dary lidé z Masopustního průvodu. Je mi upřímně řečeno líto nasazení všech lidí a jak bylo řečeno těch všech stejných, kteří se již několik let snaží přinést kulturu ( koncerty, divadla, masopust apod ) do Medlova. Právě naopak tito lidé mnohdy do těchto akcí dávají svůj volný čas, který by mohli trávit ze svoji rodinou ( příprava a organizace akce, akce samotná a hlavně úklid ), věnují sponzorské dary, nosí z domu prostředky jako jsou pytle na odpad, paprika, sůl, cukr, kafe a starají se o nás občany Medlova tak, abychom mohli společně žít a užívat si podobných akcí. Těmto lidem patří naopak velké poděkování, úcta a měli by se ostatní k nim chovat s pokorou a uznáním a né je označovat jako zloděje, prospěcháře apod. Je mi upřímně z lidí, které tyto nehorázné pomluvy šíří na zvracení a jsem vděčný za to, že na tyto akce snad nechodí a chodit nebudou. Kdyby místo těchto pomluv zvedli své líne zadky ze židle a pro Medlov by něco udělali, bylo by mnohém lépe. Těmito jejich pomluvami berou těmto snaživým lidem akorát energii pro další akce a mám upřímně řečeno obavy z toho, že pokud to nebudou tito lidé dělat, mnoho mladých a perspektivních se zatím nepřidalo. Budu rád, pokud se přidají a nenechají toto na členech a přátelích SKM. Přidejte se prosím myšlenkou, nápadem, ale i fyzickou přítomností. Práce se nebojíme, ale odmítáme neoprávněné a lživé pomluvy. Přijďte mi to říct do očí Vy co tyto pomluvy šíříte a víte o tom víte co.... Jsme připraven na Vaši návštěvu, víte kde bydlím. Radim Kurka
28.02.2014Roman Zabil
ReagovatRe: Zrcadlo u školy
Dobrý den,
není zač děkovat, jsem rád za návrhy které povedou k bezpečnosti našich občanů.
28.02.2014Pavla Lachmanová
ReagovatZrcadlo u školy
Děkuji za umístění zrcadla u školy, je to tam teď mnohem přehlednější.
31.01.2014Majka Bartošková
ReagovatZa pochopení
nepříjemné situace menšiny občanů, kteří se do Židlochovic dopravují autobusem a následné úspěšné dojednání posunutí odjezdu ranního autobusu ze Židlochovic - starosto a ostatní, kteří jste se podíleli, díky.
26.12.2013Jana Dvořáková
ReagovatZtratil se pes
Dobrý den,
včera 25.12.2013 se nám zaběhl pes bígl, slyšící na jméno Monty. Pokud jste ho někdo viděl prosím o informaci na telefon: 774 554 406. Předem děkuji J. Dvořáková
16.12.2013Klub tvoření v Medlově
ReagovatPoděkování
také našim "dračkám". Milé dámy "dračky",Kloparová, Procházková, Gregrová,Klobásová, Mannová a p. Isabell, děkujeme Vám za zpestření naší vánoční výstavy.Zvonek pro štěstí ať je Vám odměnou :-)) za nápad a Vaši vytrvalost. Přejeme pohodové vánoční svátky - Ženské z Klubu tvoření.
16.12.2013Klub tvoření v Medlově
ReagovatDěkujeme
zastupitelstvu za vstřícnost a pochopení. Podpořili naši snahu zpříjemnit vánoční výstavou občanům třetí adventní sobotu. Poděkování patří také všem spoluobčanům, kteří svými "pečenými" dary obohatili náš občerstvovací stůl. Ještě jednou Vám všem v zastupitelstvu děkujeme a přejeme hodně zdraví, osobní pohody a dobrých rozhodnutí ve prospěch všech občanů naší obce.
05.12.2013Roman Zabil
ReagovatRe: RE.Blbosti
Dobrý den, reaguji na Vaš dotaz.
Dle zákona o obcích, je poviností vedení obce pečovat o obecní majetek způsobem řádného hospodáře. Co se týče fotbalového hřiště, s tímto se započalo již v letošním roce a bude se pokračovat nadále až do jeho dokončení.
Hezký den
05.12.2013Anonim CZ
ReagovatRE.Blbosti
Dobrý den, nechápu proč pořád ňák zlepšujete úřad a neuděláte něco lepšího !!! Třeba už slibujete 2-3 roky fotballové hřiště !!! Tak jestly se můžu zeptat kdy by ste měly s tým fotballovým hřištěm začít ???
04.11.2013Iva Hrstková
ReagovatHellouween
Duchové byli úžasní :-) moc se mi líbili.
23.10.2013Pavla Lachmanová
ReagovatHlášení rozhlasu
Dobrý den, chybí mi na stránkách obyčejná hlášení rozhlasu typu dovolená lékaře apod. Například hlášení rozhlasu o vyplácení nájemného Pojihlavanu a Družstva DRUMAPO neslyšela spousta lidí.
21.10.2013Jiří Marek
ReagovatBabský hody
Ženský super - povedený hody, mile mě překvapila i velká účast lidí! Jura
18.06.2013Alena Huškova
ReagovatRe: fotbal
kluci jsou super šikovní
17.06.2013Jiří Marek
Reagovatfotbal
Kluci - to první místo je supr! Jen tak dál a díky aji Tobě Miro!
Jura
03.02.2013Jiří Marek
Reagovatpředmasopustní
Je na čase, abych poděkoval všem, co se zúčastnili masopustních příprav, které včera vyvrcholily. Vím, kolik tomu všichni obětovali, kolik dnů a dokonce i dovolenou. Taky mě těší, že nás to pořád ještě baví a i výsledek k něčemu je. Ženský a chlapi (vy víte kdo) DÍKY! Jura
04.06.2012Majka Bartošková
ReagovatPoděkování
hasičům a všem, kteří se podíleli na příjemné oslavě Dne dětí v naší vesnici a to dvojnásobně - v pátek pro školčátka a školáky z místní školy a v sobotu pro všechny děti. Jste dobří, že si dokážete najít čas pro všechny děti.
22.05.2012Jiří Marek
ReagovatRe: Re: Dotaz
...tak se omlouvám, chyba byla skutečně na webu, já se k tomu dostal až už byla odstraněna..
21.05.2012Jiří Marek
ReagovatRe: Dotaz
Dobrý den -
odkaz jsem otevřel, je ve formátu pdf, nevím jestli máte stažený prohlížeč Adobe Reader (volně dostupný) - pokud potřebujete poradit, kontatujte mne na adrese jura.marek@tiscali.cz
16.05.2012Pavla Lachmanová
ReagovatDotaz
Na úřední desce mi nejde otevřít dokument o nabídce PF pozemků k pronájmu. Pokud je to chyba na mé straně - počítač, omlouvám se.
30.04.2012Hana
ReagovatRe: RE: hlášení rozhlasu
Děkuji moc,už jsem to našla.
30.04.2012Jiří Marek
ReagovatRE: hlášení rozhlasu
Dobrý den,
právě na základě podnětu více občanů, ve smyslu viditelnějších informací, jsme hlášení rozhlasu sloučili s Aktualitami. Hlášení, ale i jiné důležité informace tak máte přehledně již na úvodní straně webu.
30.04.2012Hana
ReagovatHlášení rozhlasu
Mohu se zeptat,kam zmizelo z Informací Hlášení místního rozhlasu?My hlášení neslyšíme a do obchodu na nástěnku koukat pravidelně také nestíhám,jediným zdrojem co se děje za akce v Medlově,bylo kouknout se na net na hlášení.A to už zde taky není.Děkuji za odpověď
22.04.2012Jiří Marek
ReagovatFrída
Vystoupení divadelního spolku Frída je (už bohužel..) za námi, chci poděkovat všem, kteří se na něm podíleli včetně Vás, kteří jste na představení přišli a podpořili kulturní akce v Medlově. Budeme se na Vás těšit na dalších programech. J. Marek
PS: výběr fotografií z představení najdete ve fotogalerii.
14.04.2012roman konecny
ReagovatRe: Re: Re: Re: Vykacene stromy
Moc dekuji za odpoved.S pozdravem Roman K.
13.04.2012Roman Zabil
ReagovatRe: Re: Re: Vykacene stromy
Dobrý den, podle informací které jsem získal, byly stromy věkově staré, přerostlé a těžba těchto stromů byla dlouhodobě plánovaná. Co se týče odvozu kulatiny, nedokáží určit přesné datum. S úklidem a vyčištěním začnou do 14-ti dnů. S pozdravem Roman Zabil, starosta.
12.04.2012roman konecny
ReagovatRe: Re: Vykacene stromy
Dobry den pane starosto.Moc diky za Vasi odpoved,docela jsem tusil ze to neni chyba Medlova ale spis jine organizace.Jen me spis vadilo vzhledem k tomu ze se da rict ze dana oblast bude mit problemy ze zvysenou hladinou vody,tak vykaceni tolika stromu tomu opravdu nepomuze,jen jestli muzete zjistit duvod vykaceni,kdyby slo o bezpecnost na silnici tak beru 10 metru ale to co udelali nema s bezpecnosti nic spolecneho.Jeste jednou dekuji za odpoved
10.04.2012Roman Zabil
ReagovatRe: Vykacene stromy
Dobrý den, reaguji na Váš e-mail, ohledně vykácených stromů směrem na Nemčičky.
Souhlasím, že pohled na vykácené stromy není nijak úchvatný ale bohužel to musíme strpět.Pozemky a stromy patří lesům ČR.
Kdy odvezou kulatinu a následně vyčistí celou lokalitu zjistím a dám vědět.Roman Zabil, starosta.
06.04.2012roman konecny
ReagovatVykacene stromy
Dobry den.
Chtel bych se jen zeptat a pokud mozno aby nekdo vysvetlil to uzasne vykaceni stromu?Kdyby se jednalo o uzky pas kolem silnice a ta spoust co tak je ted neni opravdu uchvatna,zvlast kdyz uprostred toho vseho jsou nechany dva stromy.Nebo co se bude dit s tim drevem?To tam nechate shnit?diky predem za info
19.02.2012Jiří Marek
ReagovatMasopust
Tak máme letošní Masopust za námi a já chci poděkovat Vám všem, kteří jste se jej zúčastnili a s jeho realizací pomáhali. Taky děkujeme všem Medlovákům, kteří nás podpořili a budeme se na Vás těšit za rok znovu. Konkrétně v sobotu 9. února 2013. Váš Laufr :-)
13.12.2011Marie Bartošková
ReagovatFotografie výrobků z vánoční výstavy
Dobrý den, chtěla bych oznámit, že na stránkách našeho klubu http://www.klubtvoreni.estranky.cz/ jsou k nahlédnutí fotografie výrobků z vánoční sobotní výstavy.
Přeji pěkný den.
12.12.2011Pavla Lachmanová
ReagovatPoděkování
Dobrý den, chtěla bych poděkovat organizaci SKM Medlov a městysi Medlov za jejich podporu při pořádání výstavy ručních prací ( 10. 12. 2011 ). Dík patří také občanům Medlova, kteří nám zapůjčili něco ze své tvorby.
Nejvíce mě však potěšilo, že nám přispěli pohoštěním lidé, ikdyž předem věděli, že se nebudou moci výstavy zúčastnit.
Ještě jednou všem děkujeme.
10.12.2011Jiří Marek
ReagovatVánoční výstava
Právě jsem se vrátil z výstavy v KD pořádané několika aktivními ženami z Medlovského dámského klubu - jsem rád, že jste se do toho zase daly, máme tu plno šikovných lidí (co se výtvorů i pochutin týká) :-)
Díky!
28.11.2011Marie Bartošková
ReagovatVánoční dárek pro všechny
Tomu říkám šťastná ruka starosto a rychlý příspěvek do naší obecní kasy. Díky.
17.10.2011Jiří Marek
ReagovatBabské hody
Díky našim "babám" za další Babský hody. Afrika v krojích - tož to tu ještě nebylo, supr, už se těším na další :-)
27.09.2011Jiří Marek
ReagovatRe: reakce web
Dobrý den - děkujeme za reakce, Vaše podněty jsou vítány. (Šipky jsme změnili, typ fontů ponecháme, přece jen není nutná uniformita jednoho stylu - ale i to je věc názoru..)
22.09.2011Marie Bartošková
ReagovatRe: web
Dobrý den, určitě změna k lepšímu, přehledné, delší dobu jsem nebyla ve fotogalerii - jsou tam moc pěkné snímky zimního Medlova.
21.09.2011Pavel Sedlák
Reagovatreakce web
Web je perfektní. Je to reprezentativní web obce z 21. století. Ergonomický. Barvy vhodně zvolené.

Návrhy na dotažení:
1/ V skecích, které jdou dále rozbalit jako např: Městys Medlov či Informace je napravo malá bílá šipka. Tato šipka je na žlutém poli téměř neviditelná. Navrhuji stejnou barvu jako je barva písma.

2/ Jednotlivé sekce či nápisy jsou ve fontu Calibri. Samotný text je pak ve fontu Arial. Navrhuji použít pouze jeden font pro celý web a ten umocnit zvýrazněním, velikostí písma, barvou či tučností. Celý web tak bude působit uceleněji. Osobně bych se přikláněl k Arialu, ale je to jen můj názor a úhel pohledu.

Jinak dobrá práce!
Děkuji.
Pavel
03.09.2011Jiří Marek
Reagovatweb
Tak jaké jsou Vaše reakce na nový web? Co byste zlepšili?